Únor 2011

Trocha stesku nekoupená v Tescu

25. února 2011 v 21:29 | Koň |  Vrba
Ach... taky na vás občas příjde ta nálada, která vám oživí zážitky z dob dávných obarvené strašně růžově jakoby to byla ta nejúžasnější věc v životě (a chtěli byste se vrátit a zase ty chvíle prožít)?
Určitě áno. Pokud vás to nepotkává mě tedy jo.

Sníky jako břitva ostré

23. února 2011 v 19:35 | Koň |  Vrba
Moji milí čtenáři,
ať už jste zde zabloudili, nebo mě čtete pravidelně. Musím vás varovat před trochu drastickými výlevy, které následují. Toto je totiž už fakt krize. A beze srandy.

Mám ráda ovocný mentos.

17. února 2011 v 15:59 | Koň
Protože je barevný, sladký... a dobrý.
A dala bych si čokoládu.
S oříškama.
Nebo kafe.
Takové to 3v1 s kousky milky. Mňam.
Ne, nehodlám tu dál rozvádět můj absťák na sladké :D

A hlavně srdíčko do toho :P

14. února 2011 v 23:59 | Koň |  Vrba
Slečna Koň je velice šikovné děvče.
Podle některých trochu ulhané.
Podle některých trochu mimo.
Podle některých podobná na Theu z Ulice.
Podle některých ukecaná až hrůza.
Podle některých závislá na kofeinu.
Podle sebe není vůůůbec úchylná na Johnnyho Deppa v obleku.
A podle dalších zase frustrovaná z .. něčeho a všeho a furt.

Vyšší cíle hrdinů - kapitola čtvrtá - ,,Cviky mistra''

12. února 2011 v 18:30 | Koň |  [FF]Vyšší cíle hrdinů
Pokračujeme :). Užijte si dávku růžových hnusoidů, už se nám to rozjíždí ;).

Po tom nešťastném pádu si kolem její hlavy, teda spíš pod očními víčky, hrály na honěnou šálky dwea. Osa oběhu šálků se náhle začala naklánět, až je rozbila na tisíc kousků bolest pulzující z rány na hlavě, kterou jí způsobil šutr, na který narazila a podivné otřesy, které nepocházely z hlubin země.
,,Co jsi u všech bohů -nebo skřítků- dělala tam nahoře?'' ozval jakýsi hlas, jakoby zdálky, že nešlo rozeznat, komu patří. Zamrkala, aby rozehnala ty střepy.
,,Ále, Tarathiel si našel skřítka…'' odpověděla větvi, nad její hlavou, myslíce si, že se jí ptala ona. Z dálky se ozvalo další zamručení a podivné zavytí, poté se jí snažil někdo dostat na nohy. Větev to však nebyla, ač ještě ráno vypadala jako její sestra. Byla to Eitin a podivný vyjící tvor vedle ní - Damien. Kolena se jí podlamovala, ale jakž takž se na nich dokázala s pomocí Eitin udržet. Když se snažila zaostřit i okolí zahlédla cosi stříbrně se třpytící - modrou kaňku. V jejím stavu to byl výjev tuze roztomilý a Michelle si rozpomněla jak jako malá, ještě bezinternetové a bezkofeinové dítě pobíhala na zahradě u babičky a snažila se tyto kaňky pochytat a podrobit jejímu nemilosrdnému drobnohledu. Zamotal se jí svět a ona byla opět ten malý pětiletý tvoreček se zárodky všech špatností a blbostí, co se projevily s dospíváním. Natáhla ruku po jednom třepetajícím se drobečkovi a vyjekla velmi duchaplnou větu - ,,Jééé motýlek!''. S nadšením se chtěla vykroutit s Eitininého sevření. Zmalátněná Michelle s pocitem peříčka se snažila motýlkům vyjít v ústrety. Eitin jí sevřela ještě pevněji a začala do ní hučet, že motýlci jsou sice fajn, ale že večeře je fajnovější a nasměrovala jí směrem k chatě.

Vyšší cíle hrdinů - kapitola třetí - ,,Začátky začátků''

10. února 2011 v 17:29 | Koň |  [FF]Vyšší cíle hrdinů
Ano! Je to tady. Třetí kapitola z Koňova pohledu. Pokud vám to hlava nebere, vězte, že většina se psala kolem druhé hodiny ranní, což dodává spisování grády.. :P

Jen co to dořekl, zmizel Babama v lese.
,,Tara-cože?'' Koň zavrtěla hlavou nad tím šíleným jménem, obrátila se a spolu s Kofilou odkráčela do pokoje.
,,Tak co podniknem milá, zlatá?'' optala se Michelle Kofily a posadila se s ní na postel, aniž by se dožadovala odpovědi. V hlavě měla opět, nebo spíš stále, zmatek. Byla zvědavá na toho ,Tara-cože'. Tentokrát jí trápily myšlenky typu - Bude to nějaký namyšlený blb, nebo snad v pohodě kluk? Poslouchá disko nebo metal? Jestli to bude diskant, tak mu hlavu potřu tím hnusným růžovým slizem. I když to bych možná ještě pomohla, protože Sliz Želatinového králíka má možná stejné účinky jako gel na vlasy. Zkoušet to nebudu. Ale tak zase nemůžu být zlá, žejo, budeme tady společné bývat, obývat tuhle chatrč, dokud nám Babama nestrčí meč a my nepůjdeme padnout za vlast… Hraje Grepolis? Nebo Divoké kmeny?.. - takhle a pořád do kola..
,,Tak ale už dost! Nebudeš furt myslet na Grepolis, tak ti přetečou sklady noaco! Tady seš v Saphaelu, žádnej Grepolis, žádné Divoké Kmeny, tak už toho konečně nech a mysli, teda nemysli na to, no prostě něco dělej, něco, jen né mysli, protože pak to dopadá blbě!'' měla chuť si vrazit pořádnou facku, ale sama sobě si jí dát nechtěla, protože dejte si pořádnou facku sami sobě že jo. Usoudila tedy, že potřebuje jenom trošku čerstvého vzduchu, aby jí ty blbosti z hlavy vyhnal.
,,Venku je hezky, jdeme se provětrat Kofilo, natrháme kytičky, pokusíme se nenaštvat pár rosolů a bude fajn..''
,,Ano, má paní.''
Koň vstala a Kofila jí následovala.

Vyšší cíle hrdinů - kapitola druhá - ,,Pouta nového života''

9. února 2011 v 21:17 | Koň |  [FF]Vyšší cíle hrdinů
Tak a je tu další díl :)


Koň s Krák, nebo-li Michelle s Eitin se trmácely cestou Babamovi v patách už nějakou tu chvilku. Šly..šly..šly.. potom taky šly.. a abych nezapomenula.. tak pořád šly. Michelle se snažila vybavit si mapu Siwa Islandu, kterou vlastně viděla jenom dvakrát.
,,Joo nějaký pitomý malý ostrůvek, to sem si mohla myslet, že tak pitomě malý nebude a že ho nemůžeme proběhnout tak ,rychle' jako v skutečném.. teda.. ehm fiktivním GF.. jaké je vůbec měřítko..'' mumlala si Koň sama pro sebe, mezi myšlenkami na bolavé nohy, zimu, kafe, hlad, spánek, přetékající sklady v Grepolisu a DK a podobné problémy zatěžující její překofeinovaný mozek. Z vypočítávání měřítka mapy GF do skutečnosti, které vlastně nebylo ničím podloženo a tak bylo úplně na nic, jí vyrušilo šplouchání vlnek oceánu, které se ozývalo kdesi v dálce, které jí dodalo energii pro další kroky. Voda byla vždycky její živel. Stromů ubývalo a i růžových hnusů kolem bylo méně a méně, Michelle to velmi ocenila, protože to znamenalo, že z ní nebude v nejbližší době mrazený Koňský salám, trmácet se polem, lesem, přes žůžové potvory v mokrém pyžamu není žádný med. Krák vedle ní vypadala v pohodě, s těmi pár větvičkami v hlavě docela spokojeně a taktéž ji zvuk vln dodal elán do dalšího pochodu. Babama se stále táhl jak smůla. Konečně zahlédla Babamovu chatrč. Kafeeee zněla její jediná myšlenka, žlutý skřítek, který poletoval před plotem chatrče však jako hrnek pořádně silného kafe moc nevypadal.
,,To je Efe,'' představil Babama skřítka a prošel mezerou v plotě, která tady nejspíš sloužila za vrátka. Koň s Krák Babamu následovaly do domu s červenou střechou, hned vedle něj byl dům s modrou střechou, ale ten se tvářil docela pustě. Vpustil je dovnitř a Koň pocítila jak jí naplňuje teplo. Domov, sladký domov, zakručelo jí v břiše. Chodbou se dostali do útulné místnosti s křesly a, z toho byla Michelle nadšená nejvíc, krbem. Krb, ach ano krb. Praskající polínka, skotačící plamínky vydávající příjemné teplo.
,,Ten pokoj nalevo je od tebe, Eitin. Ten druhý zprava od Michelle. Máte tam obě suché oblečení. Běžte se převléknout a pak se sem vraťte, určitě máte hlad a je čas na snídani.'' vytrhl Babama Michelle z přemýšlení o tom rozkošném daru jménem krb. Poté zmizel kamsi nahoru po poloskrytém schodišti.
,, A na vysvětlování'' zamumlala Koň a její žaludek si začal prozpěvovat
,,Snídaně, snídaně, už tu bude snídaně.'' vydala se tedy ke svým dveřím, aby to sfoukla co nejdřív a k popěvku svého žaludku dodala druhý hlas
,, Kofein, kofein, kofeiníček, chci kofeinu plný hrníček. Pepsi, kafe, kofola a to pořád dokola..''


Světlé chvilky v době temna

7. února 2011 v 20:06 | Koň |  Vrba
..tři dny mě tu nebylo, doma jsem si to trošku posmolila, ale i tak se dají najít světlé útržky..

Víííte proč?
Korpiklaani před třemi dny vydali po dvou letech nové album s názvem Ukon Wacka!


Já se snad začnu učit finsky.. :D
Tihle chlapi to jsou borci prostě.. jako donutit mě uklízet skříň a tančit/skákat při tom po celém pokoji jak magor, to prostě dokážou jenom oni..

Ta hudba..
Ta finština..
Ta energie..

Prostě finský folkmetááááál!

Úplně jsem se viděla tancovat v nějakém jejich národním parku se soby.. :D

A teď malá ukázka:Tequilaaaa, el vivaaa!
Korpiklaani rulezz :P

Koň