Rozárka v pokušení

17. června 2011 v 18:09 | Koň |  Splodiny
Povídka vznikla za účelem pozdního odevzdání slohové práce na jakékoliv téma. Je to na počest mouchy Rozárky, která byla přítelkyní mé kamarádky, ale pak záhadně zemřela. Některá jména a názvy jsem raději pozměnila. Přeji příjemnou četbu.


Za sedmero žumpami, devatero JZD a jedním pivovarem, žila, létala a otravovala lidem život, jedna moucha domácí, latinsky musca domestica. A ta moucha, milá pubertální mládeži, se jmenovala Rozárka. Bydlela v malebné obci s názvem Vojkovice. Ptáte se, kde ty Vojkovice leží? Jistá skalická slečna by vám odpověděla:
,,Máš Skalici, vedle přes řeku je Dobrá, a když vyjedeš z Dobré, tak tam máš Nošovice a Vojkovice.'' se zářivým úsměvem na rtech.
Tato obyčejná vojkovická moucha Rozárka se jednou vydala na okružní letbu kolem Smetákovic rodinného domku. Vesele poletovala, protože ten krásný slunečný den, který byl provoněn rozkvetlými růžemi, které v okolí nerostly a vůní destilovaných bílých hroznů, které se zde velice často konzumovaly, byl jako stvořen na výlet a tyto vůně jí naplňovaly štěstím. Právě, když dokončila radostnou muší piruetku, připojila se k její prolítce její kamarádka z dětství, moucha Štěpánka.
,,Čuuus Rozi! Bzzz bzzz bum! Víš, že Vašek a Marcela do toho praštili? To jsou ti z Zámkovic baráku,'' vybzutla na ni Štepka.
,,Ahojda Štěpko. Bzzzzuuty bzzum! Vážně? To je super, já věděla, že ti dva jsou pro sebe stvořeni. A jak to vůbec víš,'' otázala se Rozi.
,,Bylo to na Flybooku. Zrovna před hodinou to hodili na zeď. Řeší to celé muší Vojkovice! Kdybys viděla ty komentáře.. bzzzz… si snad jediná kdo Flybook ještě nemá. Přicházíš o všechno dění,'' bzučela Štěpka dál jako lavina sarančat valící se na plantáže v jižní Americe.
,,Aha, tak to jo. No, víš, já ho ani moc nepotřebuju zakládat. Bzzzz.. jsem docela šťastná i bez Flybooku..,'' bzučela Rozi.
,,No tak to fakt nechápu. Jak můžeš bez Flybooku žít? Jsi úplný outsider, bzzzzz..,'' vyhrkla Štěpka opovržlivě a odletěla se svým iPadem modelu 3 - Moucha ModernX na nejbližší slivoň švestku, která byla ve zdejším okolí velice hojná kvůli zpracovávání na populární švestkový mok.
,,Hmm.. bzzz.. tak si trhni křídlem..,'' zabzučela tlumeně, ale Štepčina věta ,,Jsi úplný outsider.'' se jí vyryla do mušího mozečku jako billboard na dálnici s blonďatou modelkou propagující krajkové spodní prádlo rozvedenému řidiči nákladního vozu s pivním pupkem.
Musela to udělat. Musela si založit Flybook. Hned teď! Její rubínové oči se zaleskly chtíčem. V Rozárce se rozhořela nespoutatelná touha po vědění. Chtěla vědět, kdo s kým je ve vztahu, čeká malé mouchy, kdo co dělá a jak se má. Chtěla mít spoustu přátel, kteří by jí na potkání neřekli ani ,,Bzzz.''. Toužila po tom být hvězdou a mít nejvíc ,,líbí se mi'' u fotek v zrcadle se srolovaným . Nemohla ten nával citů zastavit. Vystartovala jako závodník MMZ * a vystřelila do domu Smetáků. Okno bylo otevřeno, jinak by do něj jistě napálila jako Mig21 do neviditelného levitujícího železobetonového sloupu.
Vletěla do svého příbytku a vytáhla svůj netbook značky Moucher, modelu Chcitohned 13. Na její tapetě se usmál Horst Fuchs a už zapínala Sosák Mouchrome aby otevřela Flybook.

Ano stalo se to. Rozárka se nechala strhnout Štepkou a založila si ďábelský Flybook.

Co strašlivého se stalo potom .. se dozvíte v dalším díle.


*MMZ - Mistr Moucha Závodník

Koň Bond
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krakin Shikazu | Web | 19. června 2011 v 20:16 | Reagovat

Whauou. Zajímalo by mě, co na to p. ředitel ^^

2 Koň | 19. června 2011 v 20:36 | Reagovat

Mě taktéž :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama